Wyposażenie i Motoryzacja – znajdź coś dla siebie

Jakie wybrać obicie na kanapę?

Jakie wybrać obicie na kanapę?

By Sty 24, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Jakie wybrać obicie na kanapę?

Wygodna piękność – tak w dwóch słowach należałoby określić sofę czy kanapę. Jakie obicie na kanapę wybrać, by długo cieszyć się jej pięknym wyglądem i by była ona rzeczywiście praktyczna w codziennym użytkowaniu?

Jakie wybrać obicie na kanapę?

Rodzaje tapicerki są różne: skóra, ekoskóra, różnego rodzaju tkaniny, np. welur, mikrofaza, żakard. To, jakiego rodzaju obicia najlepiej użyć, zależy od kilku czynników, np. od tego, czy w domu mieszkają dzieci, czworonożni pupile czy też alergicy. Gdy w domu są małe dzieci, materiał użyty na obicie kanapy powinien być odporny na plamienie. Poza tym powinien być łatwy do czyszczenia i hipoalergiczny, żeby nie uczulał. Z tych względów doskonale sprawdzą się skóra, ekoskóra i tkaniny z powłoką plamoodporną, która zapobiega wsiąkaniu płynów w głąb materiału i powstawaniu plam. Łatwe czyszczenie zapewnia np. powłoka typu Aqua Clean, dzięki której najtrudniej schodzące plamy, np. od długopisu, da się usunąć samą tylko wodą. Ważne jest również to, by materiał był bezpieczny dla zdrowia i nie zawierał szkodliwych substancji. Tkaniny bezpieczne często mają Certyfikat Öko-Tex Standard 100 lub są oznaczone jako Made in Green.

Gdy z kolei w domu mieszka alergik, najlepszym wyborem kanapy będzie wykonana ze skóry lub ekoskóry. Sprawdzić się również może mikrofaza, ponieważ jest to tkanina „oddychająca”, przepuszczająca powietrze, przyjazna dla skóry. Dość łatwo utrzymać ją w czystości. Już samo odkurzanie pozwala usunąć z niej większe nieczystości. Bardzo dobrym rozwiązaniem – również po to, by nieco odświeżyć aranż wnętrza – są pokrowce, które można zdjąć do prania.

Jeśli w domu trzymamy zwierzęta, ważna jest wytrzymałość materiału na ścieranie, rozciąganie i rozerwanie. Lepiej nie decydować się na obicia z wysokim runem, ponieważ bardzo łatwo będzie się w nie wbijała sierść pupila. Obicia kanapy powinny być w takim przypadku pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed zabrudzeniem oraz ułatwiającymi czyszczenie.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *