Wyposażenie i Motoryzacja – znajdź coś dla siebie

Projektowanie poczekalni

Projektowanie poczekalni

By Sty 24, 2017 w Wyposażenie | 0 komentarzy

Projektowanie poczekalni

Jak zaprojektować miejsce do czekania, by dobrze wykorzystać posiadaną przestrzeń? Jakie sprzęty są konieczne? O czym jeszcze należy pamiętać? Zapraszamy do naszego poradnika.

Projektowanie poczekalni

Wybór koloru
Warto pomieszczenie, które będzie działało kojąco, dzięki czemu klienci nie będą wchodzili do naszego gabinetu podirytowani czekaniem.
Uspokajające działanie mają barwy pastelowe, szary, zielony i niebieski. Mogą to być kolory dominujące, pokrywające na przykład ściany. Przełamać je można bardziej ożywczymi barwami, np. żółtym lub pomarańczowym. Odradzamy w poczekalni natomiast stosowania ognistego czerwonego – to kolor aktywności, działania. Będzie niekorzystnie działał na gości.

Wybór foteli
Tu warto postarać się o komfort oczekujących i wybrać wygodne siedziska. Im dłużej spodziewani klienci muszą czekać – tym bardziej miękka kanapa albo fotel będzie przydatny. Twarde siedziska połączone z niecierpliwością mogą oznaczać poważne straty dla budżetu. Przypomnijmy sobie, ile razy sami zrezygnowaliśmy z podpisania umowy albo kupna, bo źle na nas wpłynął pobyt w danej poczekalni?
Kupując krzesła, fotele lub kanapy pamiętajmy także o tym, by pokryte były materiałem łatwym do utrzymania w czystości.

Obrazy
Urządzając poczekalnię nie zapomnijmy, że to świetne miejsce, by z dobrej strony pokazać się klientom. Zdjęcia z różnych etapów budowania firmy, fotografie zespołu albo poprzedników, dyplomy, informacje o nagrodach a nawet wycinki prasowe – umieszczone w stylowych ramkach mogą być niezła dekoracją, z którą znudzeni oczekujący mimowolnie się zapoznają.

Zajęcie czasu oczekujących
Materiały do czytania, relaksująca muzyka albo zabawki-gry logiczne: należy pamiętać o tym, by oczekującym klientom dostarczyć jakiejś rozrywki. Skróci im to czas oczekiwania i uprzyjemni pobyt w naszej firmie.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *