Wyposażenie i Motoryzacja – znajdź coś dla siebie

Projektowanie nowoczesnego biura

Projektowanie nowoczesnego biura

By Sty 24, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Projektowanie nowoczesnego biura

Projektowanie biura na miarę dzisiejszych czasów wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeżeli tematyka aranżacji wnętrz jest nam, więc zupełnie obca, warto zatrudnić specjalistę, który wie, co w trawie piszczy. Oczywiście musi wykazać się on sporym zaangażowaniem, aby uwzględnić w projekcie nie tylko swoje własne pomysły i rozwiązania, ale również potrzeby i oczekiwania klienta.

 

Projektowanie nowoczesnego biura

Czym się inspirować?

Projektanci wnętrz aranżując przestrzenie biurowe czerpią inspirację z rozmaitych źródeł jednym z nich są kierunki w kulturze i sztuce. Bardzo popularny stał się pop art. W związku z tym w biurach pojawiła się jednorodna kolorystyka wzbogacona niezwykłą różnorodnością kształtów i form. Do aranżacji wykorzystywane są różne elementy kultury popularnej. Najlepszym przykładem jest plakat. Wizerunki postaci związanych z filmem czy muzyką zdobią, więc ściany wielu niesztampowych biur. Warto również zwrócić uwagę na profesjonalne wyposażenie, jakim mogą być ergonomiczne i designerskie fotele Nowy Styl lub Kleiber.

Popularność zdobył też styl naturalny nawiązujący nieco do ekologii. Tutaj dominują bardzo proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązania. Nie ma zbyt wielu elementów o charakterze dekoracyjnym. Przeważają barwy ziemi: beże, brązy, ecru, szarości. Do takiego pomieszczenia biurowego pasowała będzie z pewnością duża donica z żywą, zieloną rośliną czy drewniane elementy wykończenia.

Często wykorzystywany jest także styl industrialny, cechujący się ogromną prostotą i minimalizmem. Wnętrze przypomina nieco przemysłową halę. Charakterystyczne są dla niego np. niezamaskowane rury, ściany z cegły czy podłogi z desek. Takie biuro jest z pewnością oryginalne i dosyć specyficzne.

 

 

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *