Wyposażenie i Motoryzacja – znajdź coś dla siebie

O czym warto pamiętać dbając o meble tapicerowane?

O czym warto pamiętać dbając o meble tapicerowane?

By Sty 24, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

O czym warto pamiętać dbając o meble tapicerowane?

Warto pamiętać, że rzeczy dobre i trwałe mogą służyć jeszcze dłużej, gdy właściwie o nie dbamy. Jak przedłużyć życie mebli tapicerowanych?

O czym warto pamiętać dbając o meble tapicerowane?

Należy wiedzieć, że materiałowa tapicerka mebli niepoddawana czyszczeniu i pielęgnacji szybko może się zniszczyć, wytrzeć lub na stałe zabrudzić. W przypadku mebli tapicerowanych należy w miarę możliwości regularnie zamieniać miejscami poduchy siedzisk i oparć, aby zapewnić równomierne ich zużycie i przedłużyć estetyczny wygląd obicia. Poduchy wypełnione pianką lub pierzem trzeba systematycznie trzepać, ponieważ gromadzi się w nich kurz. Poza tym regularne trzepanie poduch sprawia, że nie deformują się one i są „napowietrzone”. Obicia mebli tapicerowanych też warto trzepać od czasu do czasu. Należy jednak robić to z wyczuciem, by nie uszkodzić obszyć. Do trzepania siedzisk czy oparć mebli tapicerowanych można stosować giętką plastikową trzepaczkę.

W meblach tapicerowanych tkaninami ważna jest ich kolorystyka. Aby materiał zastosowany jako tapicerka meblowa nie wyblakł, należy chronić go przed nadmiernym nasłonecznieniem. Meble tapicerowane należy ustawiać poza zasięgiem operowania bystrego naturalnego światła. Meble tapicerowane należy także często odkurzać. Do odkurzania należy stosować odrębną szczotkę, aby nie zabrudzić tapicerki zanieczyszczeniami pochodzącymi, np. z podłogi czy z dywanów.
Od czasu do czasu, ale niezbyt często, warto przeprowadzić czyszczenie tapicerki mebli na mokro.
W przypadku mebli tapicerowanych tkaninami bardzo ważne jest natychmiastowe usuwanie świeżo powstałych zabrudzeń. Niektórzy producenci mebli tapicerowanych zalecają stosowanie produktów zabezpieczających tkaniny i zapobiegających wnikaniu plam i brudu w ich włókna. Meble tapicerowane wymagają szczególnej dbałości i pielęgnacji. Zatarty brud z trudem poddaje się wybawieniu, dlatego nie zaleca się siadania na meblach tapicerowanych z założonymi na nie nogami lub ich kupowania do domu, w którym wychowywane są małe dzieci.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *