Wyposażenie i Motoryzacja – znajdź coś dla siebie

Meble drewniane – Jak je czyścić?

Meble drewniane – Jak je czyścić?

By Sty 24, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Meble drewniane – Jak je czyścić?

Jeśli chcemy, by nasze meble za każdym razem robiły dobre wrażenie, warto je regularnie pielęgnować i przede wszystkim czyścić. O czym pamiętać, czyszcząc drewniane meble?

Meble drewniane - Jak je czyścić?

Jeśli czyścisz drewniane meble, używaj tylko i wyłącznie środków przeznaczonych do drewna. Specyfiki o innym zastosowaniu mogą niekorzystanie wpłynąć na powierzchnię mebli, zmatowić je itp. Pielęgnacja niewłaściwymi środkami może zaszkodzić jakości mebli, przez co nie będziemy zadowoleni z ich wyglądu. Najlepszymi preparatami do czyszczenia mebli z drewna są te, które zawierają wosk albo olej, np. olej lniany świetnie nadający połysk meblom hebanowym. Olej i wosk to siła przed wilgocią i wszechobecnym kurzem. Środki z woskiem zapewnią drewnianym meblom niezaprzeczalny blask.
Oprócz detergentów ważne są też akcesoria czyszczące. Wydawać by się mogło, że wystarczy zwykła szmatka. Nic bardziej mylnego. Drewniane meble źle znoszą wodę, dlatego najlepiej używać gąbeczki z miękkiego materiału albo ścierki, z której łatwo odcisnąć nadmiar wody i która jest tylko lekko wilgotna. Do antyków poleca się irchę, czyli gąbkę z cienką skórą owczą. Ponadto warto zaopatrzyć się także w szmatki do czyszczenia do sucha.
Nie ma uniwersalnego środka do czyszczenia drewnianych mebli. W zależności od rodzaju drewna stosuje się różne specyfiki i metody. I tak, meble woskowane najlepiej czyścić bawełnianą ściereczką przy użyciu wosku. W przypadku mebli olejowanych dobrze jest wyposażyć się w ten sam rodzaj oleju, jakim były one olejowane wcześniej. Za każdym razem trzeba używać nowej szmatki!

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *